Mart 10, 2010

Madem Erkektiniz İstanbulda Nerdeydiniz ? Eses 2 Galatasarayımız 1


Çok Kötüydük Galatasaray gibi oynayamadık .Hakemlere fln bahane bulmak istemiyorum .Eğer Galatasaraysak daha istekli oynamalıydık .Rijkaard bile daha istekliymiş ki ..maç sonu açıklaması rijkaardvari değildi .
geçen senenin hemen hemen tüm deplasmanlarına giden biri olarak busene sadece 1 deplasman yapmıştım .Eses deplasmanı da boş bir günüme gelince özlemiştik zaten atladık hemen otobüse.

Otobüse bindiğimizde mevzu olacağıyla ilgili duyumlar almıştık ..Henüz Eskişehir'e girmeden jandarmalar takibe başlamıştı otobüsleri derken iyi bir kordon şeklinde stada girdik .18:30 gibi içerdeydik
Süper lig ve 2.lig maçlarında gittiğim gördüğüm statların en kötüsü desem o kadardır .Böyle iğrenç bir tribun görmedim .Bir tribun düşünün ayağınızın altı tahtadan.o tahtaların nasıl kırılmadığını hala anlamış değilim .zıpladığımız koltukların altı tahta ve boşluk var bir adam sığacak kadar..Koltuklar kırılsa aşağı düşmen içten bile değil ..Yakında o statta bir facia yaşanabilir.

Hani statta olmasak ligtv muhabirlerini dinleseniz, Eses tribunleri asilzadelerden oluşuyor zannedersiniz..Herkesin ağzında bir bandodur ,herkesin ağzında es es tribunun mükemmelliğidir.Maç öncesi ve sonrası edilen küfürler,erkekliğe sığmayan atılan taşlAr.çevik kuvvetin tribune dalmasına alkışla karşılık veren bir ultrAs mentalitesi (?)ne denir bilinmez.türkiyedeki tribunculerin polis terörüne karşı 2 yüzlülüğünü gösteriyor buda.

itiraf ediyorum atılanlar ses bombası değil bildiğimiz torpil'di ,bazuka yazarlar diye düşünmüştük biz ama olmadı
Tribuncuyum diye geçinen bir tribun nasıl başka bir tribunun liderine küfür edebilir.Orjindeki karakola kaçmaya benzemez önümüzdeki sene yapılacaklar.Eses maçını fener maçı kadar bekliyorum önümüzdeki sene .
Maç çıkışı bizi öyle bir yerden götürdü ki polisler, taş atılmak için bundan güzel yer olmaz ve beklediğimizde oldu camlarımız kırıldı .aşağıya indik kovaladık ama karşımıza yine çevik kuvvet çıktı ve yine biber gazı.İsraildeyiz ya .

Beklemedeyiz.
Unutmayın Her Deplasmanın Bir Samiyeni Var.

7 yorum:

 1. Aynı heyecan ve istekle bekliyorum ben de ...

  YanıtlaSil
 2. tribunde bu kadar düşman bellenmek eses için kötü olacak.

  YanıtlaSil
 3. Tribün lideriniz aleyhine yapılan tezahüratın bahanesi olmaz kabul ama diğer taşlama,küfür gibi olumsuzluklar her türlü deplasmanda karşılabilecek şeyler.

  Sebahattin abiye yapılan kötü tezahürat açık tribünde olduğu için birçok kişinin kime,niye sövdüğünü bilmeden hareket ettiğinizi bilmenizi isterim.

  Aslında bilmeniz de bizim hakkımızda düşündüklerinizi değiştirmeyecektir en iyi bekleyip görmek olacaktır.

  YanıtlaSil
 4. zaten reis olayı dikkat çekmek istediğimdi fakat iğrenç bir durum olunca çok dillendirmek istemedim ..
  Taşlanma olayını istAnbul deplasmanlarında göremeyeceğini sende biliyorsundur ,takii orjin'e girip asarız keseriz hareketleri yapılmazsa.
  Bir tribun başka bir tribun liderine neden küfür eder ki .

  YanıtlaSil
 5. Bilgisizlik,cahillik ne dersen de :)

  İstanbul'daki taşlama mevzusunun tek sorumlusu da gamsız istanbul emniyetiydi.Adamlara diyoruz yolu bilmiyoruz, stadın oraya gidin bulursunuz diyorlar, Kadıköy'de de böyle olmuştu...

  YanıtlaSil